הבלוג של אינקורס

לאיזה קורס עזרה ראשונה עלי להירשם?

עודכן ב: פבר 3

אם זו הפעם הראשונה שעליך להירשם ל #קורסעזרהאשונה או שעברו כמה שנים טובות מהפעם האחרונה שנרשמת, המאמר הזה מיועד עבורך. להלן המדריך המלא להתאמת קורס #עזרהראשונה :


נכון שכנראה חלה חובה עליך לעבור #הסמכתעזרהראשונה (כזו או אחרת) במסגרת לימודיך או עבודתך, וברור שברצונך לסיים עם זה בהקדם האפשרי. עם זאת, היות וההנחיות משתנות בין מקומות העבודה השונים, בנוסף לכך שתקנות החלות בנושא בכל תחום עיסוק מגוונות ולכך שהפרוטוקולים הרפואיים מתעדכנים מדי כמה שנים – חלה עליך האחריות לוודא את דגשים הבאים בטרם הרשמתך "סתם לעוד קורס" :


היקף שעות ההסמכה


שאל/י את עצמך מהו תחום עיסוקך הנוכחי ? (מה התפקיד שלך כיום בעבודה). לאחר מכן, לשאול ממוקדות את המעסיק שלך במקום עבודתך : באיזה היקף שעות לקורס עזרה ראשונה עליך לעמוד.


דרך נוספת לברר היקף שעות ההסמכה ל #תעודתמגישעזרהראשונה היא להיעזר בקולגות לעבודה, אשר עברו לאחרונה קורס מסמיך או קורס #ריענוןעזרהראשונה. אגב... ייתכן שעברת כבר בעבר #קורסעזרהראשונהמסמיך לצורך קבלת תעודת הסמכה לתפקידך הנוכחי, כך שבאפשרותך לברר במוסד האקדמאי בו למדת או פשוט להציץ ב #תעודתמע"ר (#מגישעזרהראשונה) אשר ברשותך.


כמובן שתמיד אפשר לחפש בגוגל, אך יש לקחת בחשבון שהמידע אינו תמיד עדכני ולכן עלול להטעות.

בדף הבית באפשרותך להיעזר במדריך המלא להתאמת קורס הסמכה או קורס ריענון עזרה ראשונה.


תוקף התעודה

להלן דוגמא למועד פקיעת תוקף תעודת מע"ר

עכשיו, שידוע לך היקף השעות הרלוונטי לתחום העיסוק שלך, נניח שעברת קורס מסמיך בעבר שהיקפו תואם לדרישות בתחום העיסוק שלך. כך שכעת נשאר רק לבדוק האם התעודה שברשותך בתוקף או שתוקפה עומד לפוג בחודש-חודשיים הקרובים.


*אם במקרה היקף השעות בתעודה שברשותך אינו תואם את הדרישות לתחום העיסוק שלך, יהיה עליך להירשם לקורס מסמיך בהיקף המתאים (אפילו אם התעודה שלך בתוקף...).


לפניך 3 אופציות

התעודה לא בתוקף / נאבדה ?

לא ניתן לבצע קורס ריענון לתעודה שפג תוקפה. לכן, עליך להירשם לקורס מסמיך מחדש.

! לתשומת ליבך - ריענון תעודה שפג תוקפה אינו עומד בדרישות ותקנות משרד הבריאות.

התעודה בתוקף לזמן ארוך ?

אחלה ! הכי פשוט לשים תזכורת לעצמך כחודשיים בטרם פקיעת תוקף התעודה, בכדי להירשם לקורס ריענון בזמן.

הירשם/י עכשיו לקבלת תזכורת לריענון התעודה בזמן >>>

תוקף התעודה עומד לפוג בזמן הקרוב ?

צריך להירשם לקורס ריענון עזרה ראשונה לפני שפג תוקפה, בכדי להימנע מביצוע קורס מלא מחדש.

להרשמה לקורס ריענון עזרה ראשונה >>>

ואם מעולם לא עברת קורס בעבר

איך אומרים אצלנו בתחום רפואת החירום : "אם יש ספק - אין ספק". ולכן, זה הזמן להירשם לקורס מסמיך :) .

להרשמה לקורס עזרה ראשונה מסמיך >>>

" לתשומת ליבך – ריענון תעודה שפג תוקפה אינו עומד בדרישות ותקנות של משרד הבריאות "

לסיכום, חשוב לוודא שהיקף הקורס תואם לתחום העיסוק הנוכחי שלך באופן כללי ולדרישות קונקרטיות שנוגעות פיסית למקום עבודתך הנוכחי. אם ברשותך #תעודתמע"ר, כדאי לשים לב לתאריך פקיעת תוקף התעודה ולהיערך בהתאם לקראת הריענון הבא שלך. אם אין ברשותך תעודת מע"ר (הכוונה – פיסית ביד) או שהתעודה אשר ברשותך לא בתוקף, יש לשים לב שבמידה והינך אחראי/ת על קבוצת משתתפים בזמן עבודתך, אינך מבוטח במקרה חירום רפואי. במקרה של תעודה שפג תוקפה, עדיף תמיד להיות מכוסה ( אפילו במחיר של עוד כמה שקלים ! ) ולעשות קורס מלא מחדש ופשוט לזכור לרענן בזמן.


הידעת ?

באחריות המעסיק לוודא שברשותך תעודת מע"ר מסמיכה (אפילו אם היא לפני עשור), וכן שברשותך תעודת ריענון מע"ר – אשר בתוקף ואשר תוקפה הינו לפני יום פקיעת התעודה הקודמת.


ומה קורה כביכול בפרק הזמן שהינך מועסק במקום עבודתך ללא תעודת מע"ר בתוקף או שאין לך בכלל תעודת מע"ר, על אף שנדרשת, וטרם נרשמת לקורס או ריענון ? חשוב לדעת שאינך מכוסה ברמת הביטוח.


לשאלות נפוצות ותשובות בנושא >>>


מקווים שהאינפורמציה הייתה יעילה עבורך ואם אהבת את המאמר - שתף/י אותו .


75 צפיות0 תגובות

למעבר לשאלות נפוצות ותשובות

טופס פנייה

 פקס   077-326-9939

  • incourse facebook
  • incourse instegram
  • incourse youtube
  • incourse google
  • incourse linkedin
לוגו אינקורס .png

​© כל הזכויות שמורות ל-inCourse (אינקורס)- מומחים לייעוץ ציוד והדרכה ברפואת חירום ובריאות (כל התכנים מוגנים בזכויות יוצרים).

מעבר לתנאי שימוש ומדיניות פרטיות.